PC Servis a prodej Vondra

Vondra Tomáš, s.r.o.

Návody

Úprava firmware WD MyBook

Neaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnocení
 

Dostal se mi do ruky síťový disk WD MyBook 500GB, s cílem vytvořit z něj rsync kompatibilní server pro zálohování dat. Stávající síť již využívá jako síťový server NAS QNAP TS-409 2x 500GB HDD, který ale podporuje pro zálohování buď připojení dalšího disku přes USB a nebo zálohování na rsync server. První možnost jsem zavrhl z hlediska bezpečnosti, protože mít obě zařízení na stejném místě není příliš chytré. A teď jak na druhou variantu:

  1. Pokud to potřebujete, resetujte heslo do výchozího nastavení tak, že při zasunutí napájení podržíte RESET tlačítko dokud blikají modré LED diody.Výchozí přihlášení potom bude admin/123456.
  2. Upgradujte FW na poslední verzi.
  3. Vytvořte nějakého uživatele, pomocí kterého se pak přihlásíte na ssh. Je to nutné, neboť uživatel root má přihlášení zakázáno.
  4. Povolte ssh tak, že nahrajte FW např. z těchto stránek http://<IP-MEHO-WD-MYBOOK>/auth/firmware_upgrade.pl?fwserver=martin.hinner.info/mybook/firmware.php. Tento odkaz upravte podle skutečné adresy WD MYBook a zkopírujte ho do příkazové řádky prohlížeče. Objeví se nápis o upgradu FW a o tom, jestli ho chcete provést.Po stisku tlačítka se upravený FW nahraje, povolí ssh a vynuluje heslo uživatele root.Vyčkejte asi 5 min, než přestanou LED blikat.
  5. Přihlašte se pomocí výše vytvořeného uživatele pomocí ssh <IP-MEHO-WD-MYBOOK> -l <vytvoreny-uzivatel>. Je důležité poznamenat, že všichni uživatelé vytvořené přes web rozhraní jsou pro přihlášení potřeba psát velkými písmeny.Zadejte heslo.
  6. Dostáváte shell uživatele, pomocí su přejdete na roota.
  7. Povolte rsync přidáním "rsync 873/tcp" do /etc/services a "rsync stream tcp nowait root /usr/bin/rsync rsyncd --daemon" do /etc/inetd.conf.
  8. Nastavte správný adresář v /etc/rsyncd.conf. Pro úpravy musíte použít editor vi, případně nainstalovat nano nebo jiný více user frendly balíček podle návodu na instalaci optware na wiki http://mybookworld.wikidot.com/
Použité materiály:

http://martin.hinner.info/mybook/sshaccess.php

http://en.dogeno.us/2008/11/some-updated-notes-about-wd-my-book-world-nas/

http://mybookworld.wikidot.com/

 


Copyright © 2019 PC servis a prodej Vondra. Všechna práva vyhrazena.
Joomla! je svobodný software vydaný pod licencí GNU General Public License.