PC Servis a prodej Vondra

Vondra Tomáš, s.r.o.

Návody

Synchronizace kalendáře Microsoft Outlook

Neaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnocení
 

Dostali jsem následující zadání: Chci používat Microsoft Outlook 2007 a chci s ostatními sdílet kalendář a zapisovat úkoly svým podřízeným do jejich kalendářů. Slyšel jsem, že by na to byl vhodný Microsoft Exchange Server. Jde přibližně o 10 uživatelů. Windows 2003 Std Server už máme.

Po provedení kalkulace instalace Microsoft Exchange Serveru + 5 CAL toto řešení zákazník odmítl pro značnou finanční náročnost, navíc by z uvedeného řešení využil jen zlomek. Hledali jsem proto finančně zajímavější řešení, které spočívá ve využití volně dostupných nástrojů. Jedním z nich je egroupware , druhé je Open-xchange server. My jsme zvolili první řešení, neboť jsou pro něj volně dostupné nástroje pro synchronizaci kalendářů. Pro Microsoft Outlook jsou relevantní tyto nástroje. My jsme zvolili EGWOSync, u kterého byla jediná komplikace požadavek Net. framework 1.1, což znamená odinstalaci všech případných novějších verzí, jinak instalace končí chybou. U Egroupware je potřeba v administraci - Konfigurace webu povolit službu xmlrpc.

Pro testovací potřeby jsme zřídili účty s přístupovými údaji demo/demo , demo1/demo1,  demo2/demo2  na serveru http://dilna.pcvondra.cz/egroupware, které můžete vyzkoušet, v případě nefunkčnosti či dotazů nahlásit na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

Copyright © 2019 PC servis a prodej Vondra. Všechna práva vyhrazena.
Joomla! je svobodný software vydaný pod licencí GNU General Public License.