PC Servis a prodej Vondra

Vondra Tomáš, s.r.o.

Návody

Když nefunguje windows update

Neaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnocení
 

Setkali jsem se s různými chybami při spouštění Windows Update na WIN XP.Jedna z příčin byla kupodivu nějak omezeně funkční DNS server (připojení k místní síti/vlastnosti síťového připojení/protokol sítě internet/vlastnosti/adresy DNS serverů), stačilo zadat jiný DNS server a bylo po problému. Ve většině ostatních případů vyřešil problém s aktualizacemi skript zde.

Je nutné opětovně registrovat některé knihovny, které jsou nutné k běhu instalátoru a jejichž registrace byla reinstalací smazána. Lze to udělat ručně z příkazové řádky, nebo pomocí bat souboru staženého výše.Jedná se o tyto knihovny:

regsvr32 /s wuapi.dll
regsvr32 /s wuaueng1.dll
regsvr32 /s wuaueng.dll
regsvr32 /s wucltui.dll
regsvr32 /s wups.dll
regsvr32 /s wups2.dll
regsvr32 /s wuweb.dll


Jednou nám také pomohlo stopnout na postižených počítačích službu automatických aktualizací (např. pomocí msconfig), smazat adresář windows/SoftwareDistribution, a znovu spustit http://windowsupdate.microsoft.com.

...Pokud ani po tomto záasahu WU nefunguje, zkuste ještě znalostní databázi Microsoftu zde. Pak by měla být opět možná aktualizace systému pomocí Windows Update, což ovšem nemám vyzkoušeno, protože u nás zabralo "už" řešení číslo jedna.
Doufám, že článek bude ku prospěchu

Copyright © 2022 PC servis a prodej Vondra. Všechna práva vyhrazena.
Joomla! je svobodný software vydaný pod licencí GNU General Public License.